Sizin En Hayırlınız Kur'ân-ı
Öğrenen ve Öğreteninizdir. (Hadis)
İlahi Dinle

ÖNEMLİDİR - LÜTFEN OKUYUNUZ
Selamlar ben Ferdi Korkmaz, Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Herkesin Arapça öğrenmesi mümkün olmadığından çoğunlukla sureler Türkçe yazılıştan ezberlenmektedir. Bu da bir çok yanlış okumaya sebep olmaktadır. Surelerin Türkçe yazılışlarını Türkçeye en yakın olabilecek şekilde çevirmeye çalıştım. Lütfen her harf nasıl yazıldıysa yazıldığı gibi okumaya özen gösteriniz. Türkçe yazılıştan okurken ses ile takip ederek okumaya çalışırsanız daha doğru şekilde öğrenmiş olursunuz.
Bu videoyu hazırlarken çok fazla ayrıntıya dikkat ederek hazırladım. Bu videoyu lütfen paylaşın. Eşiniz ve çocuğunuza izletin yanlışları var ise düzeltmesine vesile olmuş olun. Mutlaka herkesin yanlış okuduğu bir yer vardır. Kendinizi bu video sayesinde test etmiş olun.
Tekrardan Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Teşekkürler...

Resulullah’dan tavsiye doymadan kalkmak

Resulullah’dan tavsiye doymadan kalkmak

Allah’ın Resulü ömrü boyunca hiç bir zaman doyuncaya kadar yemek yememiştir. Acaba Peygamber yemek bulamadığı için mi yoksa başkalarını kendine tercih etmesinden dolayı mı bu durumda olmuştur.

Kıtlığın olduğu zamanlar elbette ki olmuştur, yiyecek bulunmayan zamanlar elbette yaşanmıştır. Ama peygamber yiyeceğin olduğu zamanlarda bile hiç fazla yemek yememiştir. Hep doymadan kalkmıştır. Bu bize örnek olarak bıraktığı çok güzel bir davranıştır.

Tok açın halinden ne anlar diye bir söz vardır. Çok anlamlı ve düşündüren bir söz olmuştur hep benim için. Aç kalmalıyız ki açın halinden anlayalım. Bize Peygamber kendisi yaşayarak bir ders vermek istemiş, bunu görmemek, bunu uygulamamak sizce doğru bir davranış mı bizim için. Biraz düşünmek gerekir kendimizi sorgulamamız lazım.

Fazla yemek hem sağlığımıza zarardır hem de Peygamberin davranışına uymayan bir durumdur. Sofradan doymadan kalkmaya kendimizi şartlamamız gerekir. Her yemek yerken aklınıza Peygamberin yaşantısını getirmeye çalışın inanın ki faydasını göreceksiniz.

Bu sayfayı paylaşarak bize destek olur musunuz?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Kur'an Portalı

İnternetin hayatımızı bu kadar etkisi altına aldığı bu zamanda pek faydası olmayan gereksiz bilgilerle bizi meşgul etmesine izin vermeyelim. Beni burda yalnız bırakmayın. Bu sayfada azda olsa faydasının olabileceğini düşündüğüm ve sizi sıkmayacak birkaç bilgi paylaşıp interneti daha faydalı bir hale getirmeye çalışıyorum. Birkaç konuya göz atmanızı istiyorum. Bu sayfayı paylaşarak destek olmanız beni daha da memnun edecektir. Biliyorum ki ben burda yalnız değilim.

 

İlginizi çekebilir


İletişim - Künye

© 2008 - 2021 Kur'an Sitesi (Ferdi Korkmaz) kişisel blog sitesidir. Tüm Hakları Saklıdır.